SILKLINE İtalyan Sıva Ürünleri

Kireç sıva, insanlık tarihinin ilk duvar kaplama malzemesidir. Günümüzde, Ürdün’de, 9.000 yıl öncesine dayanan kullanımının kanıtları mevcuttur. Daha sonraki zaman sürecinde Roma’lılar, bugünden farklı olarak kireç,kum ve mermer tozu karışımı ile duvar kaplama malzemesi elde etmiş ve duvarlarına uygulamışlardır. Ortaçağ boyunca duvar süslemeciliğinde kullanılan malzeme ve uygulama teknikleri geliştirilerek Rönesans Dönemi mimarlarından özellikle Andrea Palladio ile mimari bir estetik kazanmıştır.

Yağmur İç Mimarlık Ltd.Şti. markası SILKLINE İTALYAN SIVA ÜRÜNLERİ; su bazlı, akrilik kopolimer esaslı, özel reçineler ve mekanik pigmentlerle renklendirilmiş, özel aparatları ile doku ve desenler elde edilen, teneffüs etme kabiliyeti yüksek, tam silinebilir, antibakteriyel, uzun ömürlü dekoratif boyadır. Darbeye karşı dayanımı yüksektir. Tam silinebilir olup, nem ve rutubeti dışarı atar, bakteri ve küf oluşumuna karşı dirençlidir. Seçilen doku ve desene göre metrekare için sarfiyat 150-250 gr. arasında değişkenlik gösterir.

Roma Dönemi’nden günümüze ulaşan Venedik Sıvası’nı  Yağmur İç Mimarlık Ltd.Şti. olarak SILKLINE markası ile duvarlarınızla bütünleşmeye davet ediyoruz.

Haydi, birlikte nostaljik estetiğe…